Projekti „Kammeri Kooli tehnoloogiaalase õppe täiustamine“ (projekt nr 2014-2020.1.03.22-0758) eesmärgiks oli tõsta hariduslike erivajadustega õppurite kaasaegne tehnoloogiaalane õpe uuele tasemele. Kooli visioon on: Igas lapses on potentsiaal, mida äratada, arendada, toetada ja hoida. Projektist soetatavad õppevahendid aitavad äratada õpilastes huvi tehnoloogiavaldkonna vastu, kogeda eduelamust ning innustavad edasi õppima. Kaasaegsete tehnoloogiaalaste põhiteadmiste ja -oskustega noor tunneb end täisväärtusliku ühiskonnaliikmena.
Projekti raames soetati koolile 9 seadet:
- TELLO Edu hariduslik droon;
- 6 LEGO Spike Essential komplekti;
- CNC pink Stepcraft M500;
- laserlõikuspink FLUX Beambox.
Kõik seadmed on leidnud kasutust õppetöös ning huvitegevuses ja pakuvad õpilastele rohkelt tegevusvõimalusi ning avastamisrõõmu.
Soetatavate õppevahendite hulka kuuluv hariduslik droon toetab programmeerimiskeelte nagu Scratch, Python ja Swift õppimist. CNC pink ja laserlõikemasin muudavad õppimise mitmekesisemaks, võimaldadaes õpilastel saada esmased kogemused arvutipõhises kujundamises, seadme programmerimises ja esemete valmistamises. Õpilased saavad osaleda eseme valmimise igas etapis, julguse luua, kujundada, omandada vajalikke töövõtteid, õppida tundma ohutusreegleid, mis võimestavad neid edasistes õpingutes ja karjääris. Robootikaseadmete valiku hulka kuuluvad LEGO Spike Essential komplektide abil saavad õpilased kogeda intuitiivset kodeerimist ning antud komplektid sobivad ka kõige noorematele õppuritele, kaasates nad mänguliselt programmeerimise õppimisse. Õpilastel on võimalus oma teadus- ja tehnoloogiaoskuseid demonstreerida ja arendada.
Projekti eesmärgiks on anda Kammeri Kooli õpilastele võimalusi olla rohkem kaasatud kaasaaegses tehnoloogiaalases õppes ning omandada teadmisi ja oskuseid, et tulla võimalikult iseseisvalt toime elus ja ühiskonnas. Õppija tunneb kuuluvustunnet laiemas sotsiaalses võrgustikus, hoolimata oma hariduslikust erivajadusest ning aktiivne ja mõtestatud, praktiline õppetöö võimaldab tal avastada ning arendada oma potentsiaali.
Projekti kogumaksumus oli 9123,55€ millest Euroopa Liidu Sotsiaalfond rahastas 85%.
Projekti rahastaja: